Proč se liší Vaše vnitřní statistiky od Google Analytics?

Odlišná čísla jsou způsobena několika faktory. Google Analytics měří návštěvnost pomocí kódu, který je vložen do každé měřené stránky. Tento kód se ovšem nemusí pokaždé načíst a v případě, že se nenačte, pak ani nemůže být započítána příslušná návštěva. Dále kód nemusí být umístěn na každé stránce, například do administračních stránek se kód nevkládá. Jednou z dalších odlišností je, že vložený kód je nejčastěji JavaScript, který může mít část lidí vypnutý a opět se jejich návštěva nezapočítá.

Naproti tomu vnitřní statistiky jsou generovány přímo z logu serveru, takže je v nich zaznamenán opravdu každý pohyb, včetně třeba návštěvy indexovacích robotů. Poslední odlišnost může být dána tím, jak jednotlivé statistiky počítají unikátního návštěvníka, respektive v jakém časovém horizontu. Některé statistiky počítají unikátního návštěvníka např. během 2 hodin, jiné během jednoho dne a jiné během jednoho měsíce.

Úvodní stránka > Statistiky AWstats > Proč se liší Vaše vnitřní statistiky od Google Analytics?NETservisNETservis s.r.o. Všechna práva vyhrazena © 2008 Copyright