Jak pochopit přehledovou tabulku „Přístup z“ a související funkce?

Tabulka „Přístup z“ udává, odkud se návštěvník na vaši internetovou prezentaci dostal. První možností je, že návštěvník zadá adresu vašich stránek do internetového vyhledávače přímo, nebo že má odkaz na vaše stránky uložen mezi oblíbenými. Druhou možností je, že vaše stránky návštěvník našel pomocí vyhledávače. Mezi nejpoužívanější vyhledávače patří Seznam.cz, Google.com, Centrum.cz, Yahoo.com a další. Kliknutím na odkaz „Úplný seznam“ lze zobrazit seznam všech vyhledávačů, pomocí nichž našli návštěvníci vaše stránky. Třetí možností přístupu na vaše stránky je pomocí odkazu, který je umístěn na stránkách jiných. V tabulce je opět uveden seznam 10 nejpoužívanějších odkazujících stránek. Kliknutím na odkaz „Úplný seznam“ lze zobrazit všechny tyto odkazující stránky.
Tabulka je seřazena podle počtu stránek vaší prezentace, na které návštěvník daným způsobem přišel. Dále je uveden i počet hitů.
Z hlediska umístění vašich stránek ve vyhledávačích je vhodné, aby na vaše stránky odkazovalo co nejvíce stránek dalších a také na vaší prezentaci by měly být odkazy na ostatní stránky vaší prezentace – vnitřní prolinkování a vnější odkazy jsou v tomto ohledu takřka klíčové.


Úvodní stránka > Statistiky AWstats > Jak pochopit přehledovou tabulku „Přístup z“ a související funkce?NETservisNETservis s.r.o. Všechna práva vyhrazena © 2008 Copyright