Jak pochopit přehledový graf a tabulku „Stránky URL (Top 10)“ a související funkce?

Vaše internetová prezentace se skládá z různých stránek.  Tabulka „Stránky URL (Top 10)“ obsahuje seznam 10 nejvíce navštěvovaných stránek vaší internetové prezentace. Na jednotlivé stránky lze kliknout a zobrazit tak jejich obsah. Položka „/” vyjadřuje úvodní stránku vaší prezentace, tzv. root. U každé stránky je uveden počet zobrazení. Dále je ve sloupci „Vstupní stránky“ uveden počet, kolikrát byla daná stránka vstupní stránkou do vaší prezentace, jinými slovy, kolikrát přišli návštěvníci odjinud přímo na tuto stránku. Ve sloupci „Výstupní stránky“ je uvedeno, kolikrát byla daná stránka poslední, kterou návštěvník na vaší prezentaci navštívil.
Na přehledovém grafu v pravé části obrazovky jsou údaje z jednotlivých sloupců znázorněny různými barvami: počet zobrazení – tmavě modrá, průměrná velikost – zelená, vstupní stránky – světle fialová a výstupní stránky – tmavě fialová.
Vedle názvu tabulky „Stránky URL (Top 10)“ je zobrazeno několik odkazů. Prvním z nich je „Úplný seznam“. Po kliknutí na tento odkaz se zobrazí seznam všech stránek vaší prezentace, které byly v daném měsíci navštíveny. Dalším odkazem je odkaz „Vstupní stránky“, který zobrazí seznam všech navštívených stránek setříděný podle toho, kolikrát byla daná stránka vstupní stránkou do vaší prezentace. Posledním odkazem je odkaz „Výstupní stránky“, který zobrazí seznam všech navštívených stránek setříděný podle toho, kolikrát byla daná stránka poslední, kterou uživatel na vaší prezentaci navštívil. Výstupní i vstupní stránky se vztahují k návštěvě, tedy pokud jeden a ten samý návštěvník přišel na stránky během měsíce několikrát, vždy se z každé této své návštěvy zanechal jednu vstupní (první) a jednu výstupní (poslední) stránku.


Úvodní stránka > Statistiky AWstats > Jak pochopit přehledový graf a tabulku „Stránky URL (Top 10)“ a související funkce?NETservisNETservis s.r.o. Všechna práva vyhrazena © 2008 Copyright