Jaký je rozdíl mezi doménou a webhostingem?

Webhosting

Webhosting je pronájem prostoru pro internetové stránky na cizím serveru. Poskytovatel webhostingu poskytne vlastníkovi internetové prezentace prostor na svém serveru, který je 24 hodin denně připojen k Internetu. Webhosting je tedy fyzické umístění prezentace na konkrétním serveru poskytovatele, odkud jsou stránky zpřístupněny přes internet.

Doména

Doména je adresa, pod kterou lze Vaši internetovou prezentaci na internetu nalézt, např. www.netservis.cz. Tato písmenná adresa reprezentuje konkrétní IP adresu (například 81.0.235.48). Pro uživatele je určitě snadnější přistoupit na www stránky nebo FTP rozhraní přes psanou adresu než vyťukáním čtyřech čísel. Domény se rozdělují podle úrovně:
• doména 1. úrovně - nejvyšší, tzv. top-level doména (TLD) nebo národní doména, například .cz,
• doména 2. úrovně - ihned za národní doménou, například netservis.cz,
• doména 3. úrovně (někdy nazývána subdoména) - například internetove-poradenstvi.netservis.cz,
• domény dalších úrovní.

Analogie s parkovištěm

Představte si, že vaše webová prezentace je automobil.
Doména je potom SPZka tohoto automobilu. Ta identifikuje Vaše auto mezi ostatními, ale můžete ji kdykoliv vyměnit za jinou.
Webhosting je takové hlídané parkoviště, kam Vaše auto bezpečně zaparkujete.


Naše služby

Služby registrace domén a poskytování webhostingu nabízíme samostatně, nebo jako součást zakázek na vytvoření internetové prezentace. Nabízíme různé varianty webhostingu a v rámci zakázek nabízíme zdarma poradenství v oblasti výběru správné domény pro Vaši prezentaci.

Úvodní stránka > Webhosting > Jaký je rozdíl mezi doménou a webhostingem?NETservisNETservis s.r.o. Všechna práva vyhrazena © 2008 Copyright