Jaký je rozdíl mezi protokoly POP3 a IMAP?

Protokol POP3 je navržený pro stahování pošty ze serveru na poštovního klienta, případně na jiný server. Emaily se stahují přímo na lokální disk uživatele a ze serveru jsou poté smazány (pokud uživatel nenastaví jinak). Výhodou používání tohoto protokolu je možnost pracovat s emaily i v offline režimu bez připojení k internetu.

Protokol IMAP umožňuje nejen stahování emailů ze serveru na lokální disk, ale také správu účtu přímo na serveru. IMAP se vyplatí využít tehdy, pokud přistupujete k emailovému účtu z různých počítačů nebo mobilních zařízení. Provedete-li jakoukoli úpravu Vašich emailů (prohlédnete si nepřečtenou poštu), tuto změnu uvidíte i po připojení z jiného počítače. Protokol IMAP poskytuje řadu dalších výhod jako je možnost přístupu do poštovní schránky více uživateli současně, práce se složkami přímo na serveru, jistota emailů „zálohovaných“ na vzdáleném serveru (v případě problému s Vaším počítačem), schopnost zobrazit záhlaví zpráv bez nutnosti stahovat texty zpráv (např. při přístupu z mobilního telefonu ušetříte kB za stažení emailů, které nepotřebujete vidět) atd.

Úvodní stránka > Emaily a nastavení emailů > Jaký je rozdíl mezi protokoly POP3 a IMAP?NETservisNETservis s.r.o. Všechna práva vyhrazena © 2008 Copyright